lorem ipsum dolor sit amet ...
Tidsskrift
Bog, 1. udgave, 2018
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Når dialog og samskabelse er mere end plusord
Med dialog som metode og analysegenstand : problematikker på tværs(Birgitte Ravn Olesen, Louise Phillips og Tine Rosenthal Johansen)
Forumspil som metode til samskabelse i et undervisningsforløb(Birgitte Ravn Olesen og Helle Merete Nordentoft)
Kollaborative hverdagsfortællinger som metode til samskabelse i en specialpædagogisk praksis(Tine Rosenthal Johansen)
Fælles lytning og analyse af institutionelle stemmer som metode til samskabelse i tværsektorielt samarbejde(Jannie Uhre)
Fortælling som metode til samskabelse i det tværsektorielle samarbejde i sundhedsvæsenet(Ditte Høgsgaard)
Dialogisk evaluering som metode til samskabelse i et produktionsteam(Mette Wichmand, Birgitte Ravn Olesen og Louise Phillips)
Åben dialog som metode til samskabelse i et borgerinddragende perspektiv(Michael Scheffmann-Petersen)
Fra
Alle registrerede artikler fordelt på udgivelser
...
...
...
...
...